parking-door-jack-model-k300

جک درب پارکینگ مدل K300

اگر به ساختمان‌های امروزی نگاهی گذرا بیندازید، می‌بینید که اکثر درب‌های پارکینگ‌ها به صورت اتوماتیک می‌باشند. همچنین درکنار این مکان‌ها اماکن عمومی، خصوصی و منازل هم دارای چنین سیستمی برای بازگشایی درب منازل خود می‌باشند. در این بین که انواع مدل‌های بسیاری برای اتوماتیکی شدن درب‌ها وجود دارد، جک درب پارکینگ یکی از این مدل‌ها می‌باشد. بهتر است بدانید که جک پارکینگ اصولا برای باز و بست کردن درب‌ها استفاده می‌شود، به این صورت که با نصب آن روی درب‌های ورودی می‌توانید تنها با فشار دادن یک دکمه و از طریق ریموت درب ورودی خود را باز و بسته نمایید. این کار نه تنها راحت بوده و بلکه امنیت بیشتری برای شما و خانواده‌تان فراهم می‌آورد.

 

وزن

18 kg

ابعاد

88 × 23 × 19 cm

توان

300W

فرکانس

50/60HZ

ولتاژ

220VAC

نیرو

3000n

ماکزیمم عرض برای هر لت

200 سانتیمتر

تردد

مناسب برای ساختمان های 10 واحدی و باغ و ویلا

دیگر ویژگی ها

IP44, پیستون از لوله استیل 304 با ضخامت 1.5 میلیمتر, جنس : بدنه ترکیبی از آلومینیوم و پلی آمید الیاف دار 30% شیشه ، گیربکس تمام فولاد, خلاص کن : به صورت جدا کردن سر جک از درب

در زمان قدیم که درب‌های برقی به بازار نیامده بودند، افراد مجبور بودند برای باز کردن درب مراحل سختی را طی کنند و به راحتی امروز نبود. به این طریق که برای بیرون آوردن ماشین باید از ماشین پیاده می‌شدند و درب پارکینگ را باز می‌کردند، سپس ماشین را بیرون آورده و دوباره پیاده می‌شدند تا درب منزل را ببندند. اما امروزه با بوجود آمدن درب‌های اتوماتیک، این مراحل خیلی ساده‌تر شده و تنها با فشردن یک دکمه تمام این مراحل خلاصه می‌شود. فکر کنید اگر درب شما اتوماتیک نبود و مجبور بودید ماشین را ترک کنید تا درب حیاط را ببندید، در این حین اگر ماشین را قفل نمی‌کردید؛ ممکن بود برای شما اتفاقات ناگواری از قبیل سرقت ماشین یا وسایل داخل ماشین رخ بدهد. با تمام این شرایط ممکن است که با خود فکر کنید گذاشتن جک درب پارکینگ k300 می‌تواند راحتی و امنیت را برای شما به ارمغان بیاورد. اما قبل از انتخاب سعی کنید پارامترهای جک درب پارکینگ را در انتخاب خود لحاظ کنید.

انواع جک برقی

به طور کلی جک درب اتوماتیک برای درب‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند که در ادامه به معرفی این دو مدل می‌پردازیم:

  1. جک‌های الکترومکانیکی:

این دسته از جک‌های برقی معمولا برای درب‌های سبک از جمله درب ساختمان‌های مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. زیرا این مکان تردد کمتری نسبت به مکان‌های عمومی دارند. اپراتورهای جک‌های این مدلی، قیمت پایین‌تری نسبت به جک‌های هیدرولیکی دارند. همین موضوع سبب شده تا این مدل جک‌ها بیشتر از سایر مدل‌ها انتخاب شوند. لازم به ذکر است که عمر مفید جک‌های الکترومکانیکی بین 8 الی 10 سال است.

  1. جک‌های هیدرولیکی:

این مدل جک‌ها برای درب‌های سنگین و پرتردد مانند پارکینگ‌های عمومی استفاده می‌شوند. اغلب اوقات، برای اکثر درب‌های هیدرولیکی و جفت شدن لنگه‌ها روی هم، قفل‌های برقی بکارگیری می‌شوند. درب‌های هیدرولیکی با فشار هوا و روغن کار می‌کنند و دقیقا به همین علت است که به سرویس و نگهداری کمتری نیاز دارند. به طور کلی این دسته از جک‌های برقی به نسبت جک‌های الکترومکانیکی گران‌تر هستند و عمر مفید این درب‌ها بین 10 الی 15 سال می‌باشد.

توجه داشته باشید، که در هوای سرد زمستان و هوای گرم تابستان، برای هربار باز یا بسته کردن درب حیاط یا پارکینگ منزل خود، نیاز دارید تا از خودرو پیاده شوید و درب را باز و بسته کنید. در این بین ممکن است فراموش کنید درب خودروی خود را قفل کنید، بنابراین احتمال سرقت، مزاحمت یا مواردی از این قبیل نیز وجود دارد. با توجه به نکات ذکر شده، بهتر است به جک درب‌های پارکینگ به چشم سایر سیستم‌های امنیتی مانند دزدگیر اماکن نگاه کنید. زیرا این وسیله باعث می‌شود امنیت محل کار و منزل شما فراهم شود.

چه پارامترهایی برای انتخاب جک پارکینگی دخیل هستند؟

پارامترهای زیادی وجود دارند تا بتوان از طریق آن‌ها جک درب اتوماتیک را انتخاب کرد، توجه شما را به پارامترهای زیر جلب می‌کنیم:

تاثیر وزن درب روی انتخاب جک درب پارکینگ، به این صورت است:

بهتر است بدانید که برای انتخاب جک پارکینگ یکی از مسائلی خیلی روی انتخاب درب تاثیر می‌گذارد، وزن درب می‌باشد. اگر جک مورد نظر نتواند درب را به صورت راحت جابه‌جا کند، بدرد درب شما نمی‌خورد. در نتیجه باید جکی را انتخاب کنید که بتواند به صورت خیلی راحت و معقول درب را باز و بسته نماید. قبل از انتخاب جک مناسب برای درب خود، باید این فرمول را به خاطر بسپارید تا بتوانید جک مورد نظر خود را نسبت به وزن درب انتخاب نمایید. گشتاور مورد نیاز در جک پارکینگ باید با توجه به وزن دو لنگه درب باشد، همچنین اگر وزن یکی از لنگه‌ها بیشتر باشد باید وزن همان لنگه را در فرمول بگذارید.

وزن هر لنگه درب [کیلوگرم] * 10=  حداقل گشتاور هربازوی جک پارکینگی [نیوتن/متر]

 

میزان تردد می‌تواند یکی از عوامل تاثیر گذار روی انتخاب جک پارکینگی باشد:

برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را در بین جک‌های مورد نظر برای درب خود داشته باشید، باید فاکتور رفت و آمد و میزان تردد را در آن دخیل بدانید. در این زمینه بهتر است نگران نباشید، زیرا شرکت‌های سازنده درب اتوماتیک و جک‌های پارکینگی میزان مناسب بسته شدن درب در شبانه روز به طوریکه به آن فشار وارد نشود را اعلام می‌نمایند. همچنین اگر این تعداد را اعلام نکنند، یک عدد به عنوان چرخه کاری (duty-cycle) اعلام می‌کنند. شما با استفاده از این عدد می‌توانید میزان باز و بسته شدن استاندارد درب را بدست آورید. به طور متوسط یک جک برای بازکردن درب و بسته کردن آن حدود یک دقیقه زمان نیاز دارد تا خودرو از آن عبور کند. با استفاده از این فرمول می‌توانید زمان میزان باز و بست درب را حساب نمایید.

حداقل چرخه کاری = حداکثر تعداد تردد مورد نیاز در ساعت [عدد] * 1/67

تاثیر داشتن طول درب در انتخاب جک پارکینگی:

قبل از تصمیم گیری و انتخاب کردن جک لازم است تا با اصطلاح کورس حرکتی آشنا شوید. کورس حرکتی یکی از ویژگی‌هایی است که می‌تواند در انتخاب جک پارکینگی تاثیر گذار واقع شود. کورس حرکتی در حقیقت مقدار حرکت شفت جک (میله جک) به سمت داخل و بیرون و یک عددی است که بر حسب میلیمتر می‌باشد. برای اینکه بیشتر با این موضوع آشنا شوید، باید بدانید جک ویتو کالیپسو 400 به میزان 400 میلیمتر است. یعنی میله این جک در حدود 400 میلیمتر به داخل و خارج حرکت می‌کند.

 

مشخصات محصول

 

جمع بندی

سعی کنید تمام فاکتورهای بالا را در انتخاب جک پارکینگی لحاظ کنید، زیرا هرکدام در هر فاکتور که برای انتخاب جک پارکینگی لحاظ می‌شود کم کاری کنید، جک پارکینگی در نهایت خراب شده یا نمی‌توانید از عمر استاندارد آن جک استفاده نمایید.